Velké hedvábničky

Silkies

Hedvábničky jsou opravdu srdeční záležitost! Nádherné malé chundelky, co nic nevymýšlí. Jsou moc hodné, tiché a velmi snadno se ochočí. Existují v mnoha barvách. Jsou výbornými kvočnami i matkami. Snáší béžová vajíčka. Tyhle slepičky opravdu zbožňuji! Chvilku jsem tu měla i zdrobnělé hedvábničky, ale větší chundelky se mi vyjímečně líbí více, než ty zdrobnělé.

Holandská zakrslá slepička

Dutch bantams

Absolutně úžasné pidislepičky!!! Existují v mnoha bavičkách a jsou úplně boží! Velmi odolné plemeno. Slepičky jsou perfektními kvočnami a následně velmi starostlivými matkami. Snáší úžasná bílá vajíčka velikostně něco mezi holubem a normální slepičkou. Velmi dobře lítají a kohoutci o sobě dokáží dávat hlasitě vědět. Nicméně zamilovat se do nich je velice snadné! Chovám je v několika barevných rázech a doufám, že se v budoucnu rozrosteme o další.

Holandské zakrslé slepičky chovám v těchto barvičkách:

My dutch bantams in these colors:

Cemanské slepice

Ayam Cemani

Jejich úžasnému vzhledu nešlo odolat a tak je tu mám! Není to s nimi někdy lehké, už jsem tu měla pár opravdu agresivních kohoutů. Odolné plemeno, vzhledově jedinečné! Snášejí "obyčejná" béžová vajíčka...

Appenzelský chocholáč

Appenzeller spitzhauben 

Jedny z našich úplně nejstarších slepiček, co tu mám! Naše první jsem líhla z vajíček z Anglie, protože nebylo možné v té době toto plemeno nikde sehnat. Z desítek vajíček se mi tenkrát podařilo vylíhnout pár kuřátek (cenově to byl opravdu mazec). Následně, asi o rok později, se mi podařilo sehnat úžasné dva kmeny v Německu (zlaté černě tečkované a stříbrné černě tečkované). Nyní tu máme zbylé slepičky, posledního kohoutka mi zabil cemanský kohout... Nádherné plemeno, které snáší směhobílá vajíčka. 

a všechny ty ostatní...

and other breeds...

Protože se nepovažuji za chovatele drůbeže, ale za jejího obdivovatele, tak tu máme i mnoho jiných plemen, většinou třeba kmen 1.2... Jen tak, pro radost a na vajíčka. Máme tu minorky, zakrslé rousné... Měli jsme araukány, hamburčanky, holanďanky, zdrobnělé wyandotky, maransky i obyčejné hybridky... Každé plemeno je něčím originální, což mě fascinuje. Něco fotek najdete v galerii pod tímto textem.

_____________________________________